Dwie legnickie szkoły otrzymają defibrylatory – urządzenia ratujące życie

Defibrylatory AED trafią w sumie do dziesięciu szkół, których patronem jest KGHM. Uczniowie i nauczyciele zostaną przeszkoleni z obsługi tych ratujących życie urządzeń.

Szkołami patronackim KGHM w Legnicy są Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. To te placówki wyposażone zostaną w defibrylatory.

Urządzenia trafią także do ośmiu innych szkół, które KGHM objął patronatem w ramach programu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej”. Oprócz Legnicy takie placówki znajdują się w Lubinie, Chocianowie, Polkowicach,  Głogowie, Bolesławcu i Wschowie.  

– Na początku nowego roku, kiedy wszystkie szkoły będę miały już swoje urządzenia, chcemy we współpracy z oddziałem KGHM, Jednostką Ratownictwa Górniczo-Hutniczego, przeprowadzić warsztaty z udzielania pierwszej pomocy – zapowiada Sylwia Jurgiel, rzeczniczka prasowa KGHM. – Wiedza i umiejętności praktyczne w tym zakresie powinny być nieustannie aktualizowane i ćwiczone, bo nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać – dodaje.

Defibrylatory AED są bardzo łatwe w obsłudze, ponieważ czytelnie instruują, jakie kroki należy kolejno wykonywać, by skutecznie udzielić pierwszej pomocy. KGHM przeprowadzi również dodatkowe ćwiczenia z obsługi tych urządzeń dla uczniów i personelu szkolnego.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie