REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Dwie ulice w Legnicy otrzymają nazwy. Sprawdźcie, o które chodzi [MAPY]

Rada miejska zatwierdzi na październikowej sesji nazwanie dwóch nowych ulic w Legnicy. Obie znajdują się na osiedlach domków jednorodzinnych. Zobaczcie, gdzie się znajdują!

Zespół ds. Nazewnictwa Ulic i Placów pozytywnie zaopiniował przedłużenie nazwy ulicy Aleja Czerwonych Maków dla odcinka od ul. Fiołkowej w kierunku wschodnim zgodnie z aktualnym wydzieleniem geodezyjnym drogi. Nadanie nazwy ulicy umożliwi ustalenie numerów porządkowych dla nowych budynków, ponieważ w miejscowościach o charakterze miasta numery obligatoryjnie przypisane są do ulicy

Potrzeba nadania nazwy drodze publicznej wynika ze zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla południowej części Legnicy – rejon os. Sienkiewicza, ul. Jaworzyńskiej i autostrady A4 – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Zupełnie nową ulicą, która pojawi się na mapach Legnicy, będzie ulica Familijna. Znajduje się ona w obrębie „Rzeszotary”, gdzie powstaje osiedle domków jednorodzinnych.

Dlaczego akurat „Familijna”? Bo Zespół ds. Nazewnictwa Ulic i Placów uznał, że ze względu na lokalizację, nazwy ulic w tym obszarze powinny nawiązywać  do życia na wsi – rodzinnego, sielskiego i bliższego naturze.

– Wobec powyższego obok istniejącej ul. Sąsiedzkiej, której nazwa ma nawiązywać również do sąsiedztwa z gminą Miłkowice, zespół zaopiniował pozytywnie nazwę: ul. Familijna – wyjaśnia magistrat.

Przeczytaj także

Nowe na stronie