spot_img

Dziergacie? Już w sobotę w Legnicy Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych

Po raz kolejny miłośniczki i miłośnicy dziergania spotkają się w legnickim Rynku. Co zrobią z wykonanymi ręcznie pracami? Ubiorą czy też „opatulą” nimi elementy małej architektury znajdujące się przy Centrum Wolontariatu Miejskiego.

Przy Centrum Wolontariatu Miejskiego (Rynek 19), gdzie odbywać się będzie akcja  ustawione zostaną stoliki, przy których panie i panowie będą operować szydełkami. Można się dosiąść, podpatrzyć, jak się to robi, podpytać i spróbować samemu.

Imprezę wspólnie organizują sekcja „Rękodzieło sposób na nudę” przy TML Pro Legnica wraz z sekcją kreatywną „Złote ręce” przy Legnickiej Bibliotece Publicznej oraz Urzędem Miasta Legnicy.

Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych obchodzony jest w drugą sobotę czerwca od 2005 r. Szaleństwo yarnbombingu, dziedziny sztuki polegającej na pokrywaniu elementów architektury ręcznie wykonanymi dzianinami, dotarło również do Legnicy.

Po raz kolejny miłośnicy rękodzieła, zajęć którym można poświęcać się nie tylko w samotności, spotykają się na legnickim Rynku, by z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, podzielić się wiedzą, wymienić doświadczenia i …ozdobić miasto w najbardziej szalony i kolorowy sposób.

Sobota, 10 czerwca, godz. 12.00.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie