REKLAMA

spot_img

Dziś rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Które w Legnicy są najlepsze?

Nabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025 rozpocznie się dziś 16 maja, a zakończy 17 czerwca o godz. 15.00. W Legnicy nabór do szkół publicznych odbywa się od wielu lat poprzez system elektroniczny.

Przed wskazaniem szkoły warto zapoznać się z regulaminami rekrutacyjnymi i informacjami szczegółowymi. Należy zwrócić uwagę na to, jakie przedmioty będą punktowane przy rekrutacji do danej klasy – im lepsza ocena na świadectwie klasy ósmej, tym większa liczba punktów rekrutacyjnych. W opisie każdej klasy kandydat znajdzie również informację o zaplanowanych językach obcych oraz przedmiotach nauczanych w zakresie rozszerzonym.

Na stronie https://dolnoslaskie.edu.com.pl kandydaci oraz ich rodzice mogą dowiedzieć się, jak korzystać z systemu elektronicznej rekrutacji – jak przeglądać oferty szkół, założyć konto i złożyć wniosek do szkoły ponadpodstawowej. Na stronie dostępny jest również link do filmu instruktażowego prezentującego sposób rejestracji w systemie rekrutacyjnym oraz kolejne etapy wypełniania wniosku. Link do filmu: https://youtube.com/live/c6aRbZiVa7Y.

– Na rok szkolny 2024/2025 miasto zabezpieczyło łącznie 1 248 miejsc w klasach pierwszych szkół ponadpodstawowych w Legnicy, w tym 879 w szkołach publicznych i 369 w szkołach niepublicznych. Licea dysponują 502 miejscami, technika – 512, a szkoły branżowe I stopnia – 234. Przewiduje się, że w naborze weźmie udział około 800 absolwentów szkół podstawowych, w tym około 320 spoza miasta – informuje Urząd Miasta Legnicy.

Którą szkołę wybrać?

W tegorocznym rankingu „Perspektyw” wśród legnickich ogólniaków – po raz kolejny – najlepiej wypadło II Liceum Ogólnokształcące. Szkoła uplasowała się na 250 miejscu w Polsce, co daje jej 16 miejsce na Dolnym Śląsku.

Poza pierwszą „pięćsetką” liceów znalazło się I LO w Legnicy. Szkoła zajęła 515 miejsce w Polsce i 33 na Dolnym Śląsku.

W rankingu dolnośląskim znalazły się także Akademickie Liceum Ogólnokształcące (68. miejsce na Dolnym Śląsku) oraz V LO im. Jana Heweliusza (83. miejsce).

W zestawieniu 500 najlepszych techników – znalazła się tylko jedna szkoła. To Technikum nr 2 im. Stefana Żeromskiego czyli legnicki „Ekonom”. Sklasyfikowany został na 338 miejscu.

Przeczytaj także

Nowe na stronie