Elektryczne hulajnogi od dziś dostępne także dla legniczan

Będą to hulajnogi Lime – największej na świecie firmy zajmującej się wypożyczaniem pojazdów elektrycznych. Użytkownicy Lime zrealizowali ponad 400 milionów przejazdów w ponad 250 miastach na pięciu kontynentach. W Polsce firma jest obecna od 2018 r., posiada flotę ponad 22 000 e-hulajnóg w ponad 50 polskich miastach.

Aby rozpocząć swoją przygodę z e-hulajnogą wystarczy pobrać aplikację Lime (dostępną na urządzenia z systemem Android i iOS) oraz zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR i podążać za dalszymi instrukcjami. Lokalizację najbliższej e-hulajnogi można bardzo łatwo sprawdzić za pomocą mapy w aplikacji.

Lime przygotował specjalny kod promocyjny dla mieszkańców. Na hasło CZESCLEGNICA pierwszy 10-minutowy przejazd będzie darmowy. Promocja obowiązuje od 07.04 do 30.06.2023 r.

5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:


• Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.
• Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
• Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających.
• Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
• Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych.

Przeczytaj także

Nowe na stronie