Elżbieta Witek traci nie tylko stanowisko, ale także apartament, kelnera i BMW

Dodatkowe bonusy przysługujące drugiej osobie w państwie ujawnia Super Ekspres. Elżbieta Witek, posłanka PiS z Jawora pełniła funkcję marszałkini Sejmu od sierpnia 2009 roku. Oprócz prestiżu politycznego i realnej władzy wiązało się to z szeregiem przywilejów.

To między innymi luksusowe BMW serii 7 z kierowcą, stumetrowy gabinet z kelnerską obsługą, mieszkanie, ochrona i specjalna opieka lekarska, także dla członków rodziny – wylicza Super Ekspres.

Z oświadczenia majątkowe go Elżbiety Witek wynika, że w 2022 roku zarobiła w Sejmie ponad 325 tysięcy złotych, czyli 27 tysięcy złotych każdego miesiąca netto.

66-letnia Elżbieta Witek przegrała dwukrotnie, najpierw  głosowanie, którego stawką było stanowisko marszałka Sejmu, potem gdy głosowano jej kandydaturę na stanowisko wicemarszałka.

Elżbieta Witek jest posłanką Prawa i Sprawiedliwości od 2005 roku. Także w tej kadencji zasiadać będzie w sejmowych ławach, ale już jako szeregowa parlamentarzystka. Przysługiwać jej będzie wynagrodzenie w wysokości 12,8 tys. zł brutto. Ale dojdzie do tego jeszcze marszałkowska odprawa – co, przez pierwsze trzy miesiące od pożegnana się ze stanowiskiem marszałkini, da kwotę ok. 32 tys. zł brutto miesięcznie.

Przeczytaj także

Nowe na stronie