spot_img

Emocje w Szczecinie. Miedź przegrywa z Pogonią

W meczu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Pogoń Szczecin pokonała na własnym stadionie Miedź Legnica 3:2. Rzutu karnego dla gości nie wykorzystał Kamil Drygas.

Faworytem meczu byli gospodarze. Pogoń wciąż walczy o zajęcie miejsca na podium Ekstraklasy. Szczecinianie mają także bardzo duże szanse na awans do europejskich pucharów. Miedź z kolei zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i do przedostatniej Lechii Gdańsk traci pięć punktów.

Gospodarze od początku spotkania dłużej i częściej utrzymywali się przy piłce. Wydawało się, że pierwsza bramka dla Pogoni to tylko kwestia czasu. Jednak to Miedź zaskoczyła i jako pierwsza wyszła na prowadzenie. Najpierw rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Drygas. Strzał byłego gracza Pogoni obronił Dante Stipica. Chwilę później podanie Kobackiego wykorzystał Chuca i Miedź mogła się cieszyć ze zdobytej bramki. W 42. minucie do remisu doprowadził Damian Dąbrowski. Pomocnik gospodarzy uderzył zza pola karnego i na przerwę oba zespoły wychodziły przy wyniku 1:1.

Druga połowa także była rozgrywana pod dyktando Pogoni. Szczecinianie mieli wyraźną przewagę w posiadaniu piłki. W 63. arbiter podyktował kolejny rzut karny, tym razem dla gospodarzy. Jedenastkę pewnie wykorzystał Kamil Grosicki i gospodarze wyszli na prowadzenie. Radość Pogoni nie trwała zbyt długo, bowiem 10 minut później do remisu doprowadził Kamil Drygas. Zawodnik zrehabilitował się za niewykorzystaną w pierwszej połowie jedenastkę. W 77. minucie doszło do sporego zamieszania pod bramką Miedzi, piłka nieszczęśliwie odbiła się od Huberta Matyni i wpadła do siatki legniczan. Pogoń Szczecin pokonała na własnym stadionie Miedź Legnica 3:2

Pogoń Szczecin – Miedź Legnica 3:2 (1:1)
Dąbrowski 42′, Grosicki (k.), Matynia (sam.)  – Chuca 26′, Drygas 73’

Pogoń: Dante Stipica – Stolarski, Danijel Loncar (46′ Mariusz Malec), Benedikt Zech, Leonardo Koutris – Damian Dąbrowski, Mateusz Łęgowski (53′ Sebastian Kowalczyk) – Wahan Biczachczjan (75′ Marcel Wędrychowski), Alexander Gorgon, Kamil Grosicki (82′ Konstantinos Triantafyllopoulos) – Pontus Almqvist (46′ Luka Zahović)

Miedź: Mateusz Abramowicz – Levent Guelen, Nemanja Mijusković, Andrzej Niewulis, Jurich Carolina (61′ Hubert Matynia) – Kamil Drygas (75′ Santiago Naveda), Damian Tront (88′ Koldo Obieta) – Dawid Drachal (61′ Michael Kostka), Chuca, Dimityr Wełkowski – Olaf Kobacki (76′ Giannis Massouras)