Ewakuacja mieszkańców budynku w Zagrodnie. Stwierdzono tam obecność tlenku węgla

W środę wieczorem, dyżurny SK KP PSP w Złotoryi został powiadomiony o prawdopodobnym zatruciu czadem w Zagrodnie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy Straży Pożarnej z JRG Złotoryja i OSP Zagrodno.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu z OSP Zagrodno dokonano pomiaru na obecność substancji niebezpiecznych i stwierdzono obecność tlenku węgla w mieszkaniu, w którym przebywały cztery osoby, w tym jedna nieprzytomna. Ze względu na zagrożenie życia podjęto decyzję o pilnej ewakuacji lokatorów z mieszkania, oraz udzieleniu im pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie poszkodowani zostali przekazani pod opiekę przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Dalsze działania polegały na przewietrzeniu pomieszczeń oraz dokonaniu pomiarów w całym budynku na obecność substancji niebezpiecznych. W związku z dużym zagrożeniem podjęto decyzję o ewakuacji na czas trwania działań ratowniczych wszystkich mieszkańców budynku. Po upewnieniu się, że nie ma zagrożenia mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań.

Przybyłe na miejsce zdarzenia Pogotowie Ratunkowe przetransportowało osoby poszkodowane do legnickiego szpitala. Ich stan jest stabilny.

Przyczyną zatruć czadem jest najczęściej nieszczelność instalacji gazowej lub grzewczej. Tlenku węgla nie widać i nie czuć, dlatego jest bardzo niebezpieczny.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie