spot_img

Festiwal “Pod wspólnym niebem” okazją do integracji

Festiwal kultury polsko-ukraińskiej “Pod wspólnym niebem” potrwa dwa dni i odbędzie się na Rynku w Legnicy. Celem Festiwalu jest integracja społeczności polskiej i ukraińskiej poprzez aktywne spędzanie czasu wolnego w rodzinnej atmosferze oraz uczestnictwo w warsztatach i koncertach, które przybliżą kulturę obu narodów.

Festiwal planowany jest na 8-9 lipca 2023 r. W tym czasie, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach artystycznych, kulinarnych, kosmetycznych oraz warsztatach rękodzieła ukraińskiego i polskiego. Na scenie, pomiędzy warsztatami, będą prezentowane pokazy tańca ludowego. 9 lipca to dzień koncertowy, podczas którego na scenie zaprezentują się regionalne zespoły wokalne i taneczne, młode talenty oraz zespoły szkolne. Gwiazdami wieczoru będą zespoły Dogadana i Kozak System.

Specjalnymi gośćmi będą zespół wokalno-muzyczny z Kolegium Muzycznego im. W. Barwińskiego z Drohobycza, miasta partnerskiego Legnicy. Podczas obu dni Festiwalu dostępny będzie catering, serwujący tradycyjne dania polskie i ukraińskie. Przygotowana zostanie również “Strefa malucha” z atrakcjami i animacjami dla dzieci do 6. roku życia. Dodatkowe atrakcje obejmować będą stoiska Straży Pożarnej, Policji i Pogotowia Ratunkowego. W trakcie Festiwalu odbędzie się sprzedaż losów na loterię, której główne losowanie przewidziano na 9 lipca 2023 r.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie