Film Agnieszki Holland „Zielona granica” wszedł do kin. W Legnicy grają go i Helios i Piast  

– Jeśli chcecie nas wesprzeć, to powiedzcie wszystkim, których znacie, żeby poszli do kina i sami się przekonali, czy to jest antypolski film, czy to jest film, który trafia w nasze serca i sumienia – mówiła podczas polskiej premiery Agnieszka Holland. Antypolskość produkcji zarzucają działacze PiS, którzy filmu nie widzieli, a swoje opinie opierają na trailerach.

Na oficjalnym profilu PiS na Twitterze minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro mówi, że “zaplecze Tuska filmem Holland uderza w młodych polskich żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy ofiarnie bronią polskiej granicy przed hybrydowym atakiem Łukaszenki i Putina”.

Reżyserkę zaatakowali między innymi Jarosław Kaczyński, premier Matusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda. Film nazywają “haniebnym paszkwilem”.

Na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, „Zielona Granica” otrzymała cztery nagrody  w tym Nagrodę Specjalną Jury.

– Przejmująco aktualna „Zielona granica” to kino zaangażowane w istotny i aktualny temat. Kino, które otwiera oczy, trafia prosto w serce i nikogo nie pozostawia obojętnym. W filmie przeplatają się trzy perspektywy – uchodźców, polskich aktywistów i strażników granicznych. „Zielona granica” jest opowieścią o ludziach. O ludziach postawionych w sytuacjach granicznych – czytamy w opisie filmu.

„Zielona granica” w legnickich kinach

  • Kino Piast – godz. 19.45, cena biletu 16 zł
  • Kino Helios – godz. 13.15, 17.00, 19.00, cena biletu 29,90  zł (w dniu seansu)

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie