Funkcjonariusze z Wrocławia i Legnicy zatrzymali 40-latka, który uprawiał konopie i produkował narkotyki

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i legnickiej komendy zatrzymali 40-latka, który zajmował się uprawą konopi indyjskich i produkcją marihuany oraz metamfetaminy. Narkotyki zostały znalezione w pomieszczeniach gospodarczych użytkowanych przez mężczyznę na terenie powiatu legnickiego.

Funkcjonariusze z Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP we Wrocławiu, którzy na co dzień zajmują się rozpoznawaniem i zwalczaniem przestępstw popełnianych w środowisku pseudokibiców ustalili, że 40-latek jest związany z jedną z dolnośląskich drużyn piłkarskich.

Według ustaleń policjantów, mężczyzna mógł posiadać środki odurzające i substancje psychotropowe w użytkowanych przez siebie pomieszczeniach gospodarczych. Funkcjonariusze przeszukali te pomieszczenia i znaleźli dowody uprawy konopi indyjskich oraz produkcji narkotyków.

W kurniku policjanci znaleźli specjalnie przygotowaną skrytkę, w której znajdowała się profesjonalna plantacja konopi indyjskich. W wynajmowanej stodole w sąsiedniej miejscowości policjanci ujawnili kolejne donice z konopiami, a także gotową marihuanę i metamfetaminę.

Łącznie do policyjnego depozytu trafiło ponad 260 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu, ponad 700 porcji marihuany i ponad 300 porcji metamfetaminy.

Zatrzymany 40-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i uprawy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Legnicy wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania, jednak sąd zastosował dozór policji.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie