spot_img

Grand Prix Legnickiego Festiwalu „Srebro” dla Koreanki. Zobaczcie nagrodzone prace

Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej „Jakość” odbywający się w ramach Legnickiego Festiwalu „Srebro”  – to jeden z największych przeglądów biżuterii artystycznej w Europie. W tym roku zgłoszono do niego 317 prac autorstwa 189 artystów z 30 krajów. Do wystawy głównej zakwalifikowano prace 40 artystów z 16 krajów. To spośród nich wybrano laureatów tegorocznego 31. konkursu.

Po Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego sięgnęła Koreanka Youjin Um, która nagrodzona została za srebrne brosze.

Laureatka Grand Prix – Youjin Um z Korei Południowej. FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

II Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do Iris Hummer z Austrii, a III Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy Susanne Hammer, reprezentującą Austrię i Niemcy.

Aż pięcioma nagrodami i wyróżnieniami uhonorowana została Polka Magdalena Szadkowska.

Nagrodzone prace prezentowane są w Galerii Sztuki w Legnicy. FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

Prace zgłoszone do 31. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej „Jakość/Quality” oceniało jury w składzie: prof. Sławomir Fijałkowski (Polska), prof. Piotr Korduba (Polska) David Sandu (Rumunia), prof. Ludmila  Šikolová (Czechy) i Ana Pina (Portugalia).

Tegoroczna odsłona legnickiego „Srebra” to 13 wystaw, zlokalizowanych w centrum miasta, ukazujących najnowsze trendy biżuterii artystycznej.

Nagrodzone prace prezentowane są w Galerii Sztuki w Legnicy. Wystawa czynna będzie do 16 lipca. Prace niezakwalifikowane można zobaczyć na wystawie „Holownia” w Holu Starego Ratusza w Legnicy – do 6 czerwca.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie