Groził matce, że ją zabije. 55-latek z Kunic siedzi już w areszcie

Decyzją sądu 55-letni mieszkaniec gminy Kunice najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym. To środek zapobiegawczy zastosowany wobec mężczyzny podejrzanego o psychiczne znęcanie się nad matką.

W miniony piątek Komenda Miejska Policji w Legnicy została poinformowana przez 76-letnią kobietę, że jej syn grozi jej i znęca się nad nią. Na interwencję natychmiast został wysłany patrol.

– Jak się okazało 55-letni mieszkaniec gminy Kunice, będąc pod wpływem alkoholu, wyzywał matkę i groził jej. Miał on już wcześniej zastosowane środki zapobiegawcze w postaci zakazu zbliżania się do matki i kontaktowania się z nią, do których nie stosował się – informuje mł. asp. Anna Tersaz biura prasowego legnickiej policji.

– W trakcie prowadzonych czynności, śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutu znęcania się nad matką zatrzymanemu mężczyźnie – dodaje.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania 55-latka na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi pięcioletnia odsiadka.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie