Legnica: Groził śmiercią, bił, kopał i rzucał czym popadło w swoją własną babcię!

O dwumiesięcznym areszcie zadecydował sąd na wniosek prokuratora wobec mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad swoją babcią. Policjanci ustalili, że sprawca od kilkunastu miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad starszą kobietą.

Do zatrzymania przemocowca doszło podczas kolejnej wszczętej przez niego pod wpływem alkoholu awantury domowej. Po  sprawdzaniu legniczanina w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz zbliżania się i kontaktowania w jakikolwiek sposób z babcią.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

– Funkcjonariusze przyjęli od zgłaszającej zawiadomienie o znęcaniu oraz wdrożyli procedurę niebieskiej karty. Wnuczek będąc pod znacznym działaniem alkoholu wszczynał awantury, podczas których kopał babcię, rzucał w nią przedmiotami, wyzywał, poniżał, ośmieszał, szarpał, dusił oraz groził pozbawieniem życia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów sprawcy przemocy domowej – mówi komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec 26-latka dwumiesięczny tymczasowy areszt.
Za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności grozi kara od 3 do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także

Nowe na stronie