Jacek Baszczyk drugim wiceprezydentem Legnicy. W wyborach dostał 93 głosy!

Jacek Baszczyk został drugim wiceprezydentem Legnicy. Na to stanowisko powołał go dziś prezydent Legnicy Maciej Kupaj. Nowy wiceszef legnickiego magistratu dotychczas był naczelnikiem wydziału infrastruktury w Urzędzie Miasta w Jaworze.

Jacek Baszczyk należy do tej samej formacji politycznej, co prezydent Legnicy Maciej Kupaj. Z list Koalicji Obywatelskiej startował do Rady Miejskiej Legnicy w ostatnich wyborach samorządowych. Bezskutecznie! Zdobył zaledwie 93 głosy i do rady nie wszedł.

Dziś powołany został na stanowisko drugiego zastępcy prezydenta Legnicy. Ma 55 lat.

– Powołałem Jacka Baszczyka na stanowisko drugiego zastępcy prezydenta Legnicy. To doświadczony i skuteczny w działaniu fachowiec, na którego Miasto Legnica czekało. Będzie on odpowiadał za takie obszary, jak m.in. inwestycje miejskie, infrastruktura komunalna, gospodarka nieruchomościami, środowisko i gospodarowanie odpadami, gospodarka przestrzenna, zarządzanie ruchem drogowym. Jestem przekonany, że wspólnie zadbamy o inwestycyjny i gospodarczy rozwój naszego miasta – komentuje swoja decyzję na Facebooku prezydent Legnicy Maciej Kupaj.

Funkcję pierwszego wiceprezydenta pełni 26-letnia Aleksandra Krzeszewska.

Przeczytaj także

Nowe na stronie