spot_img

Jacek P., znany legnicki stomatolog skazany za jazdę po pijanemu i próbę wręczenie łapówki

Rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata i finansowa grzywna – to kara wymierzona przez sąd Jackowi P., który w lutym tego roku zatrzymany został za jazdę pod wpływem alkoholu i próbę wręczenia korzyści majątkowych policjantom, w zamian za odstąpienie prowadzonych czynności.  

W chwili zatrzymania ten znany legnicki stomatolog miał w organizmie 2,4 promila alkoholu. Gdy próba wręczenia łapówki nie powiodła się, mężczyzna zaczął skarżyć się na bóle w klatce piersiowej, sugerując zawał. Trafił do szpitala, ale diagnoza się nie potwierdziła. Pisaliśmy o tym tutaj.

Sprawa toczyła się przed Sądem Rejonowym w Legnicy. Za próbę wręczenia łapówki Jackowi P. wymierzono rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Ukarano go także grzywną w wysokości 3 tys. zł.

Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyzna zapłaci 15,5 zł, z czego 5 tys. przekazanych zostanie na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, stomatolog pokryje również koszty sądowe. Prawo jazdy straci na trzy lata.

– Wyrok uważamy za słuszny, dlatego apelacji nie będzie – powiedziała nam Dagmara Rukawiczkin-Dorożko, zastępca Prokuratora Rejonowego w Legnicy.

Próba przekupstwa zagrożona jest karą 10 lat więzienia, a za jazdę pod wypływem alkoholu pozbawieniem wolności do dwóch lat, karą grzywny i utratą prawa jazdy nawet na 15 lat. Wyrok legnickiego sądu można więc uznać za wyjątkowo łagodny.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie