spot_img

„Jak to ze mną i Radiem było” premiera książki Stanisława Obertańca. Dziś możesz ją mieć  

To była jedna z pierwszych prywatnych rozgłośni w kraju, która natychmiast skradła serca legniczan i mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Z okazji „trzydziestki”, która właśnie stuknęła legnickiemu radiu ukazała się książka Stanisława Obertańca „Jak to ze mną i Radiem było”.

Stanisław Obertaniec jest pomysłodawcą i twórcą legnickiego radia. To aktywny członek opozycji demokratycznej w Polsce Ludowej, legenda „Solidarności”, senator pierwszej kadencji, jeden z założycieli Porozumienia Centrum.

Właśnie on postanowił wykorzystać świeżo wywalczoną wówczas wolność słowa i stworzyć radio, lokalną rozgłośnię, której sukces przeszedł najśmielsze oczekiwania chyba samego nawet autora pomysłu. Zresztą nie jedną. Jego nazwiskiem firmowane są Radio eL Legnica – obecnie Radio Plus Legnica, ale także Radio Muzyczna Elka i wrocławskie Radio Rodzina.

Ta książka jest o radiu, ale nie tylko. Znajdziemy tu wspomnienia z lat dzieciństwa i młodości Stanisława Obertańca, początków jego politycznej działalności i trudnych lat stanu wojennego. To opowieść, która przybliża także wciąż mało znaną historię Solidarności Zagłębia Miedziowego. Pozwala też lepiej zrozumieć, jak to się stało, że technik dentystyczny został senatorem i radiowcem.

Dziś – w dniu premiery – książkę będzie można otrzymać w Kościele Matki Bożej Królowej Polski, po spotkaniu Duszpasterstwa Ludzi Pracy, które odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00.

Spotkanie ze Stanisławem Obertańcem odbędzie się w piątek 16 czerwca w Lubinie w sali teatralnej w kościele św. Jana Bosko o godzinie 18.30.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie