REKLAMA

spot_img

Jawor: Jechali rowerem a mieli zakaz

Jaworscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy jechali rowerem wbrew zakazowi sadu. Teraz cykliści odpowiedzą za naruszenie zakazu sądowego. Za to przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Funkcjonariusze Referatu Patrolowo – Interwencyjnego z jaworskiej jednostki zatrzymali do kontroli dwóch rowerzystów, którzy kierowali jednośladem wbrew sądowemu zakazowi.

Pierwszy cyklista „wpadł” w ręce mundurowych  na ul. Armii Krajowej w Jaworze. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że na 66-letnim mieszkańcu naszego miasta od ubiegłego roku ciąży sądowy zakaz prowadzenia rowerów.

Drugi rowerzysta został zatrzymany na ul. Słowackiego w Jaworze. Mężczyzna na widok radiowozu zeskoczył z roweru. Mundurowi postanowili sprawdzić przyczynę takiego zachowania. Jak się okazało 41-letni mieszkaniec naszego powiatu miał dwa prawomocne zakazy kierowania rowerem.

Teraz obaj cykliści odpowiedzą za naruszenie zakazu sądowego. Za to przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Przeczytaj także

Nowe na stronie