Jawor: oszustka oferowała towary w internecie, ale nigdy ich nie wysyłała

28-letnia mieszkanka Jawora została oskarżona o oszustwa na ponad 6 tysięcy złotych. Kobieta oferowała w internecie różnego rodzaju towary, ale nigdy ich nie wysyłała. Pokrzywdzeni to osoby prywatne z całego kraju.

Policjanci ustalili, że oszustka działała od blisko dwóch lat. Mechanizm jej działania był prosty: wystawiała przedmiot na sprzedaż, a po otrzymaniu pieniędzy od kupującego przestawała się z nim kontaktować.

– 28-letnia mieszkanka Jawora oferowała do sprzedaży, poprzez portale aukcyjne i społecznościowe, szeroki wachlarz produktów. Było to między innymi markowe obuwie, odzież sportowa, torebki i portfele. Pokrzywdzonymi są osoby prywatne zamieszkałe w różnych częściach naszego kraju. Mechanizm jej działania był standardowy. Po wystawieniu przedmiotu na sprzedaż, zainteresowany zakupem klient wpłacał pieniądze na podane przez kobietę konto bankowe, ale nigdy nie otrzymywał towaru, a kontakt ze sprzedawcą natychmiast się urywał. Oszustka w ten sposób spowodowała straty na ponad 6 tysięcy złotych. – przekazał podkom. Przemysław Ratajczyk z KPP w Jaworze.

Sprawa jest rozwojowa. Kobieta usłyszała łącznie 38 zarzutów. Grozi jej kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także

Nowe na stronie