REKLAMA

spot_img

Jawor: Skarb Państwa stracił setki tysięcy złotych przez… automaty do gier!

Policjanci z Jawora rozbili szajkę przestępców, którzy przez lata czerpali zyski z nielegalnego hazardu. Zabezpieczone automaty do gier warte są setki tysięcy złotych!

Działania operacyjne jaworskich kryminalnych doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia dziewięciu automatów do gier hazardowych, które działały w dwóch lokalach na terenie miasta. Wstępnie oszacowano, że ich wartość wynosi 48 tysięcy złotych.

Straty Skarbu Państwa w związku z nielegalną działalnością oszacowano na 400 tysięcy złotych. Kwota ta obejmuje zarówno uszczuplenie z tytułu nieopłaconego podatku, jak i potencjalne wygrane, które gracze mogliby uzyskać na nielegalnych maszynach.

Zabezpieczone automaty zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Przypominamy, że od 2017 roku gry na automatach hazardowych poza kasynami mogą organizować wyłącznie firmy posiadające odpowiednie zezwolenia. Posiadanie nielegalnych automatów grozi surowymi karami finansowymi, a organizowanie gier hazardowych może skutkować nawet pozbawieniem wolności do lat 3.

Przeczytaj także

Nowe na stronie