spot_img

Jeden z dwóch miejskich basenów został zamknięty

Mieszkańcy 90-tysięcznej Legnicy przez rok będą mieli do dyspozycji tylko jeden – i to niewielki – kryty basen przy ul. Polarnej. Rozpoczyna się właśnie remont pływalni „Bąbelek”, który wyłączy ten obiekt z eksploatacji na rok.

Legniczanie nie kryją rozczarowania.

 – Można było przewidzieć, że wybudowany w poprzednim stuleciu „Bąbelek”, będzie wymagał modernizacji i przygotować się na to. Od kiedy mówi się o przebudowie basenu przy „Hutniku” (obecnie Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy, przyp. red.) czy budowie pływalni przy Zespole Szkół nr 9? Tragedia, do której doprowadził nas prezydent – wuefista z wykształcenia – mówi jeden z mieszkańców Legnicy.

Basen przy ul. Mazowieckiej przekazany został wykonawcy remontu 10 listopada. Czas realizacji inwestycji ma wynieść 12 miesięcy. Jej zakres obejmie: termomodernizację obiektu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę niecek basenowych na stalowe oraz odnowienie części spa.

W przetargu najkorzystniejszą ofertą w wysokości 17 mln 847 tys. zł przedstawiła firma USBUD. Na początku tego roku Legnica otrzymała na ten cel dofinansowanie w wysokości 7 mln zł.

Basen oddany został do użytku w drugiej połowie lat 90 minionego wieku. Miesięcznie korzysta z niego około 11 tys. osób.

FOT. URZĄD MIEJSKI W LEGNICY

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie