spot_img

Jest bezpieczny! Najdłuższy tunel w Polsce na trasie Legnica – Lubawka sprawdzali strażacy

Jeszcze w tym roku kierowcy skorzystają z odcinka drogi ekspresowej od Kamiennej Góry do Lubawki. Jak informuje wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaawansowanie realizacji inwestycji przekroczyło 92 proc.

Intensywne prace trwają na całym 15,3-kilometrowym odcinku trasy. Znajdują się na niej dwa tunele: TS-32 o długości ok. 320 m, niedaleko miejscowości Gostków oraz TS-26 o długości ok. 2300 m (pomiędzy miejscowościami Sady Górne, Stare i Nowe Bogaczowice). Ten ostatni to najdłuższy pozamiejski tunel w Polsce. Właśnie w nim w ostatnich dniach strażacy przeprowadzili tzw. rozpoznanie operacyjne.

– Strażacy zapoznali się z aktualnym stanem prac, w szczególności pod kątem możliwych zagrożeń jakie mogą wystąpić w trakcie ich prowadzenia. Tego typu spotkania będą odbywały się cyklicznie tak, abyśmy sukcesywnie zapoznawali się z szeregiem systemów, które odpowiadać będą za bezpieczeństwo wszystkich podróżujących – informuje na swoim facebookowym profilu Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Jaworze.

Otwarcie tunelu TS-26  planowane jest w sierpniu tego roku.

Całą trasą pomiędzy Bolkowem a Lubawką pojedziemy w połowie 2024 r., po zakończeniu prac na odcinku Bolków – Kamienna Góra.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie