spot_img

Jest decyzja! Nowa autostrada Legnica – Krzyżowa pobiegnie starym śladem

Kończą się prace przygotowawczych związane z planowaną rozbudową autostrady A4 do trzech pasów ruchu na odcinku pomiędzy Krzyżową i Legnicą. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rekomendowała wariant III rozbudowy A4 w istniejącym śladzie.

Obecną dwujezdniową, z dwoma pasami ruchu i bez pasa awaryjnego, autostradę zastąpi nowa, z trzema pasami ruchu i pasem awaryjnym.

– Równolegle do istniejącej A4, po wcześniejszej przebudowie węzłów i budowie nowych obiektów inżynierskich, powstanie nowa jezdnia, na którą zostanie przeniesiony ruch. To umożliwi rozbiórkę starej nawierzchni i budowę nowej drugiej jezdni. Rozbudowa uwzględnia lokalne uwarunkowania i odsunięcie od zabudowy mieszkaniowej w Krzywej i Szczytnicy – informuje GDDKiA.

Obecnie trwa analiza wszystkich zgłoszonych stanowisk. Zakończenie prac komisji KOPI, planowane jest w III kwartale br.

Kolejnym krokiem będzie przygotowanie dokumentów do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska celem uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Następnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na wykonawcę robót w formule Projektuj i buduj. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2030 r. 

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie