REKLAMA

spot_img

Jest najmłodszą radną Rady Miejskiej Legnicy. Kim jest Laura Mucha?

To ona przez najbliższe pięć lat dzierżyć będzie berło najmłodszej radnej Rady Miejskiej Legnicy. 25-letnia Laura Mucha przejmie je po 26-letniej Aleksandrze Krzeszewskiej, dzięki której – w dużej mierze – udało się jej uzyskać mandat.   

Start w wyborach do Rady Miejskiej Legnicy był politycznym debiutem Laury Muchy. O mandat walczyła w okręgu nr 2, gdzie liderką listy Koalicji Obywatelskiej była Aleksandra Krzeszewska, która osiągnęła najwyższe poparcie w Legnicy – zdobywając 2121 głosów. To ten wynik zapewnił KO cztery mandaty w tym okręgu. Zdobyli je oprócz Aleksandry Krzeszewskiej Jerzy Potycz (267 głosów), Łukasz Gudanowicz (264 głosy) i Laura Mucha (235 głosów). Ostatecznie mandat po Aleksandrze Krzeszewskiej, która została wiceprezydentem Legnicy obejmie Anna Mokhtari (227 głosów).

– Wiedziałam, że kiedyś to nastąpi. To naturalna kolej rzeczy. Laura, która jest teraz najmłodszą radną może liczyć na moją pomoc i wsparcie w każdej sprawie – powiedziała nam na inauguracyjnej sesji Aleksandra Krzeszewska.

Laura Mucha, jest legniczanką, absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego oraz University of Derby w Wielkiej Brytanii na kierunku zarządzanie przedsiębiorstwem. Po studiach zdecydowała się wrócić do Legnicy. Zawodowo związana jest z branżą fotowoltaiczną. Prywatnie miłośniczka zwierząt, której pasją są także sport, podróżowanie oraz nauka języków obcych.

– To dla mnie ogromny zaszczyt i motywacja do działania. Praca, którą zamierzam podjąć jako członkini Rady Miejskiej, będzie skupiona na Waszych potrzebach i interesach. Czas wziąć się do pracy i realizować obietnice, które składaliśmy w trakcie kampanii wyborczej. Każdy głos, każde zaufanie, to dla mnie ogromne zobowiązanie, którego zamierzam dotrzymać – napisała na Facebooku Laura Mucha po wygranych wyborach.

Przeczytaj także

Nowe na stronie