spot_img

Już 3 lipca „Świat pod Kyczerą” w Legnicy

„Świat pod Kyczerą” to festiwal organizowany przez młodych Łemków z Legnicy przy współpracy z kilkunastoma instytucjami w kraju i zagranicą. Składa się z dwóch zasadniczych części: małopolskiej i dolnośląskiej.

Od 30 czerwca do 9 lipca odbędzie się już 26. edycja Międzynarodowego festiwalu Folklorystycznego “Świat pod Kyczerą”, podczas którego Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca “Kyczera” będzie gościł grupy folklorystyczne z różnych zakątków świata.

Na festiwalowych scenach będzie można podziwiać różnorodne występy artystów z różnych części świata. Z pewnością nie zabraknie egzotycznych gości, takich jak reprezentanci Senegalu, Maroka, Tajlandii, Indii oraz Meksyku z Ameryki Północnej. Oprócz tego zobaczymy również przedstawicieli krajów europejskich, w tym Czech, Rumunii, Gruzji i Macedonii Północnej.

Barwne korowody oraz koncerty odbędą się w dziesięciu miejscowościach: Oleśnicy, Szprotawie, Polkowicach, Liścu, Wołowie, Polanicy Zdrój, Chobieni, Zamienicach, Legnicy oraz na Legnickim Polu, które będzie ostatnim przystankiem festiwalu.

Koncert w Legnicy odbędzie się 3 lipca o godzinie 16.30 na dziedzińcu Akademii Rycerskiej. Poprzedzi go barwny korowód, który wyruszy około godziny 15.30 spod Kościoła Najświętszej Marii Panny.

Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie www.kyczera.eu.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie