Legniczanin zaśpiewa na festiwalu w Opolu. Trzymajcie kciuki

Alan Cymbalista, uczeń Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy wystąpi w koncercie „Debiuty” podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Przepustką do udziału w tej prestiżowej imprezie było zwycięstwo w finale telewizyjnego programu „Szansa na sukces”.

Alan pochodzi z Nowej Wsi Wielkiej w gminie Paszowice, w powiecie jaworskim. Uczy się w Legnicy w Zespole Szkół Muzycznych.

Jurorów „Szansy na sukces” zachwycił niezwykłym wykonaniem utworu Krzysztofa Krawczyka „Ostatni raz zatańczysz ze mną”. To dało mu bilet do Opola.

W piątek, podczas koncertu w Opolu, Alan Cymbalista wykona utwór Czesława Niemena.

To nie jedyny sukces Alana Cymbalisty w ostatnich tygodniach. Młody muzyk na początku maja zajął pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Świątecznym „Nagraj z nami płytę” organizowanym przez Wawerskie Centrum Kultury w Warszawie. Był najlepszy w kategorii śpiew klasyczny. Nagrodą będzie nagranie świątecznej płyty w studio Polskiego Radia w Warszawie.

Tegoroczny koncert „Debiuty” będzie transmitowany przez Telewizję Polską. Zwycięzca zostanie wyłoniony przez głosowanie SMS.

Przeczytaj także

Nowe na stronie