Kandydaci na prezydenta Legnicy debatowali w Collegium Witelona

Gdyby wtorkowa debata miała decydować o wyniku głosowania to w drugiej turze kwietniowych wyborów prezydenckich w Legnicy, znaleźliby się niechybnie Maciej Kupaj i Bartłomiej Rodak.  

Kilka dni po konfrontacji pretendentów na urząd prezydenta Legnicy w studiu Radia Wrocław, doszło do drugiej debaty, tym razem zorganizowanej przez Collegium Witelona. Zdaniem wielu obserwatorów – znacznie ciekawszej, dynamiczniejszej i o wyższej temperaturze. Podobne, a w zasadzie takie same, są jednak wrażenia. Zdecydowanie najlepiej wypadli Maciej Kupaj (Koalicja Obywatelska) i Bartłomiej Rodak (LEGNICA OD NOWA).

Maciej Kupaj zapowiedział wprowadzenie karty mieszkańca i szereg ulg dla seniorów, m.in. na wejściówki do AquaFun. Ciekawie mówił też o promocyjnej ofensywie i powrocie Legnicy na turystyczną mapę Dolnego Śląska.

Sporo konkretów padło też z ust Bartłomieja Rodaka. Społeczny kandydat na prezydenta ogłosił plan budowy drugiego parku w Legnicy, który ma powstać na os. Piekary, na nieużytkach między al. Piłsudskiego i Sikorskiego. Obiecał też likwidację straży miejskiej, podatku od nieruchomości i wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Z kolei kandydatka PiS Joanna Śliwińska-Łokaj rozbiła bank, mówiąc, że w centrum Legnicy mieszkają ludzie, którym należy się cisza i spokój i dlatego, gdy zostanie prezydentem wybuduje centrum rozrywkowe dla młodych ludzi na peryferiach miasta. Miny przysłuchujących się debacie studentów były bezcenne.

A co ciekawego czy też konkretnego powiedział Tadeusz Krzakowski? W zasadzie nic. Skończyło się na powtarzanych od wielu lat banałach o rozwoju Legnicy, o tym że jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.

W auli Collegium Witelona unosił się wiatr zmian. Apatyczny, zmęczony 22-letnim rządzeniem miastem Krzakowski wypadł na tle energicznych Kupaja i Rodaka, wyjątkowo blado. Studentów, którzy nie mogą pamiętać czasów, gdy Legnicą rządzili jego poprzednicy, raczej do swojej szóstej już kadencji nie przekonał.

Ale to nasza subiektywna ocena. Zapis debaty poniżej. Warto ją obejrzeć i wyrobić sobie własne zdanie.

Przeczytaj także

Nowe na stronie