Kandydatka PiS na prezydenta Legnicy udaje, że nie jest kandydatką PiS

Przed II turą wyborów prezydenckich Legnicę zalały nowe plakaty i banery Joanny Śliwińskiej-Łokaj. Na próżno szukać na nich logotypu Prawa i Sprawiedliwości.

Przez lata związana z partią Zbigniewa Ziobry Suwerenną (dawniej Solidarną) Polską Joanna Śliwińska-Łokaj o urząd prezydenta Legnicy ubiega się z komitetu Prawa i Sprawiedliwości. Logo ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego eksponowane było na wszystkich wyborczych materiałach Śliwińskiej-Łokaj przed I turą wyborów samorządowych. Głosy pisowskiego elektoratu dały jej II turę, w której zmierzy się z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Maciejem Kupajem.

Wygumkowane logo PiS

Żeby zwiększyć swoje szanse Śliwińska-Łokaj i jej sztabowcy sięgnęli po stary, sprawdzony patent. Na nowych plakatach i banerach pisowskiej kandydatki nie umieścili loga partii. Znajdziemy na nich jedynie podaną drobną czcionką informację, że baner czy plakat jest „materiałem wyborczym KW Prawo i Sprawiedliwość”, która jest obowiązkowa w związku z rozliczeniem wydatków na kampanię wyborczą. Logotypu PiS na próżno też wypatrywać w banerach i filmikach na portalach i mediach społecznościowych

Bo drukarz z grafikiem się pomylili

O zaginione logo lokalnych działaczy PiS podpytał dziennikarz portalu TuLegnica.pl, Piotr Kanikowski. Od prawej ręki Śliwińskiej-Łokaj, radnego Andrzeja Lorenca (przymierzany na stanowisko wiceprezydenta) dowiedział się, że „pomylił się grafik”, natomiast była posłanka Ewa Szymańska zapewniła, że mamy do czynienia z „błędem drukarza”.

W I turze wyborów na prezydenta Legnicy kandydatka PiS otrzymała 25,59 proc. głosów. Maciej Kupaj zebrał aż 47,29 proc. II tura odbędzie się w najbliższą niedzielę 21 kwietnia.

Przeczytaj także

Nowe na stronie