KGHM wybuduje przy hucie w Legnicy bazę obrotu złomem

Prezydent Legnicy wydał pozwolenie na budowę i zatwierdził projekt budowlany bazy obrotu złomem przy Hucie Miedzi Legnica. KGHM Polska Miedź z inwestycją chce ruszyć w 2024 roku.

Miedziowy koncern już wiosną br. ogłosił projekt polegający na przeobrażeniu Huty Miedzi Legnica w nowoczesny zakład odzysku złomu miedzianego.

– Produkować będzie ona miedź ze złomów dostarczanych do Polski z całego świata – mówił prezes KGHM Polska Miedź, Tomasz Zdzikot.

– Mamy wzrost recyklingu miedzi. To jest trend, który uważamy za ważny. Prowadzimy działania inwestycyjne, szczególnie w Hucie Miedzi w Legnicy. Będziemy je kontynuować – dodał prezes miedziowego giganta.

Przypomnijmy, że przed czterema laty za blisko 250 mln zł w legnickiej hucie wybudowano pierwszy w Polsce WTR, czyli piec wychylno-topielno-rafinacyjny, przeznaczony do przetopu złomu miedzi.

Na razie KGHM nie poinformował, ile będzie kosztować kolejna inwestycja w legnickiej hucie. Wiadomo za to, że realizować ją będzie już nowy zarząd, którego spodziewać się należy po nowym roku.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie