REKLAMA

spot_img

Kiedy nauczyciele z Legnicy dostaną podwyżki i wyrównanie?

W środę Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało rozporządzenie na podstawie którego nauczyciele w całej Polsce otrzymają podwyżki. Sprawdziliśmy, kiedy na pieniądze, mogą liczyć pedagodzy z Legnicy.

Zgodnie z zapowiedziami resortu, od 1 marca br. średnie wynagrodzenie nauczycieli wzrośnie o ponad 1500 zł brutto. O 30 proc. i 33 proc., zależnie od stopnia awansu zawodowego, wzrosną też stawki minimalne wynagrodzenia zasadniczego.

Zgodnie z ustawą samorządy na wypłatę wyrównania od 1 stycznia 2024 r. i nowe stawki dla nauczycieli mają czas do końca kwietnia br.

– Lubin przygotowywał się do zapowiadanych zmian, w związku z czym magistrat już dziś przekazuje pieniądze dla nauczycieli przedszkoli i szkół. Jako pierwszy samorząd w kraju – większość samorządów, wykorzystując dany im czas, oczekują na zwiększoną subwencję, obiecaną przez rząd – informuje portal lubin.pl.

Nauczyciele z Lubina wyrównanie za styczeń i luty otrzymają więc lada dzień, a od marca będą mieć już większe pensje. Kiedy wypłat należnych pieniędzy i wypłat wg nowych, wyższych stawek spodziewać się można w legnickiej oświacie? Sprawdziliśmy to w magistracie. I wychodzi na to, że na pieniądze za styczeń i luty będą musieli jeszcze trochę poczekać.

– W marcu wszyscy nauczyciele w Legnicy otrzymają wynagrodzenia z uwzględnieniem ustawowych podwyżek. Nie będziemy czekać na państwową subwencję do końca kwietnia. Wyrównanie za styczeń i luty wypłacone zostanie również w marcu – zapewnia Piotr Seifert, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Konkretnego terminu wypłaty wyrównania prezydencki rzecznik jednak nam nie podał. – Bo jest on uzależniony od kwestii związanych z księgowością – wyjaśnił Seifert.

Przeczytaj także

Nowe na stronie