Kierowca audi zatrzymany w policyjnym pościgu. Był poszukiwany, miał pięć zakazów prowadzenia pojazdów

Złotoryjscy policjanci, po pościgu zatrzymali kierowcę Audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna uciekając autem wjechał na koronę zalewu złotoryjskiego, uderzył w barierki a następnie uciekał pieszo. Był poszukiwany i posiadał pięć aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów. 29-latek trafił już do zakładu karnego, a za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło około północy z wtorku na środę. Patrol pionu prewencji postanowił zatrzymać do kontroli samochód osobowy marki Audi. Policjant wydał sygnały do zatrzymania. Kierowca zignorował polecenia funkcjonariusza i zaczął uciekać.

– Początkowo poruszał się ulicami miasta, następnie łamiąc obowiązujące przepisy uciekał ścieżką pieszo-rowerową prowadzącą nad złotoryjski zalew, wjechał na jego koronę, jechał chodnikiem prowadzącym wokół zalewu. Ostatecznie auto uderzyło w barierki i omal nie wpadło do wody relacjonuje młodsza aspirant Dominika Kwakszys z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

To jednak nie zatrzymało kierowcy, który za wszelką cenę nie chciał się poddać kontroli i uciekał dalej pieszo. Po przebiegnięciu kilkuset metrów mundurowi skutecznie obezwładnili uciekiniera, a rozbite auto zostało usunięte pomocą drogową.

Podczas legitymowania mężczyzny okazało się, że posiadał aż pięć zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych i był poszukiwany przez sąd do odbycia ponad stu dni kary pozbawienia wolności.

29-letni mieszkaniec Głogowa trafił już za kratki. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także

Nowe na stronie