spot_img

Kliknęła w reklamę na Facebooku i straciła pieniądze

Miała zarabiać nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Tę atrakcyjną ofertę znalazła na Facebooku. Wszystko zaczęło się od kliknięcia w banner reklamowy.  

Mieszkanka powiatu jaworskiego dała się oszukać przestępcom, którzy wykorzystali jej niewiedzę.

– Kobieta skuszona ofertą kliknęła w reklamę, a następnie wpisała swój numer telefonu w formularzu kontaktowym. Jeszcze tego samego dnia zadzwonił mężczyzna i zaproponował otworzenie konta, na co się kobieta się nie zgodziła. Po kilku dniach ponownie z poszkodowaną telefonicznie skontaktowała się kobieta, która poinformowała że na jej koncie są zgromadzone środki pieniężne w kryptowalucie i prosi ją o ich odebranie – relacjonuje aspirant sztabowa Ewa Kluczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Mieszkanka powiatu jaworskiego wiedząc, że nie zakładała konta i nie inwestowała żadnych pieniędzy poprosiła rozmówczynię o zamknięcie rachunku. Oszustka stwierdziła, że niezbędne do tego jest zainstalowanie aplikacji” zdalny pulpit” i zalogowania się na stronę banku. Te dane wystarczyły oszustom, by dokonać kilku przelewów i zaciągnąć pożyczkę na łączną kwotę 900 złotych.

Policja po raz kolejny apeluje, by zachować ostrożność, gdy ktoś kontaktują się z nami  telefonicznie lub przez internet. Dotyczy to równie przypadku gdy na ekranie telefonu wyświetla się informacja, ze dzwoni do nas przedstawiciel banku. Oszuści w prosty sposób mogą podszyć się pod numer danej placówki, a następnie dzięki uzyskanym podczas rozmowy danym, są jeszcze bardziej skuteczni w namówieniu ofiary do wykonania następnych poleceń.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie