spot_img

Koleją do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Powstał nowy przystanek

Od niedzieli 12 marca pasażerowie będą mogli korzystać z przystanku Legnica Strefa. Na nowym peronie będą się zatrzymywać szynobusy Kolei Dolnośląskich.

Koncepcja budowy peronu na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – ma prawie tyle lat co strefa, a ta przekroczyła właśnie „dwudziestkę”.

W końcu pomysł udało się zrealizować.

– W rozkładzie jazdy po wiosennej korekcie, która wchodzi w życie 12 marca, znajdzie się nowy przystanek Legnicy Strefa, dedykowany pracownikom firm i zakładów, zlokalizowanych na terenie LSSE. Mamy nadzieję, że będzie się on cieszył dużym zainteresowaniem pasażerów, a pracownikom strefy ułatwi dojazd do pracy i z pracy – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Pierwszy pociąg, którym będzie można dotrzeć do strefy ekonomicznej wyjedzie w niedzielę o godz. 6.21 z legnickiego dworca.

W dni powszednie na tej trasie kursować będzie 11 par połączeń – od godziny 4.06. Podróż trwa 11 minut. Bilet jednorazowy kosztuje 6,40 zł.

Z Jawora w kierunku przystanku Legnica Strefa pierwszy pociąg wyjeżdżać będzie o godz. 5.38. Czas dojazdu to 29 minut. Cena biletu jednorazowego – 10 zł.

Szczegółowy rozkład jazdy KD tutaj

Pociągi KD nie będą się teraz zatrzymywać w Nowej Wsi Legnickiej, oddalonej około kilometra od LSSE.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie