spot_img

Koleje Dolnośląskie przewiozły 100 milionów pasażerów. Wielka feta z tej okazji. Zobacz zdjęcia

Kolorowe balony, kapela w pociągu i bezpłatne bilety weekendowe dla podróżnych – tak Koleje Dolnośląskie świętowały dziś przewiezienie 100-milionowego pasażera. To wynik osiągnięty na przestrzeni ostatnich 15 lat, od momentu powstania spółki.

Przekroczenie imponującej liczby 100 milionów miało  miejsce dziś na trasie Zgorzelec – Wrocław, a beneficjentami tego wydarzenia zostali wszyscy, którzy znaleźli się na pokładzie pociągu.  

– Koleje Dolnośląskie konsekwentnie dążą do poprawy jakości usług. Inwestycje w infrastrukturę, pojazdy oraz szkolenia dla personelu przyniosły oczekiwane rezultaty, co potwierdza odnotowanie już 100 milionów pasażerów – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

W ubiegłym roku padł rekord. Pociągi KD tylko w 2022 roku przewiozły ponad 16 milionów podróżnych. Z tegorocznych statystyk wynika, że może on zostać pobity.

– Wraz z przewiezieniem 100-milionowego pasażera, podkreślamy swoje zaangażowanie w ciągłe doskonalenie usług kolejowych. W ramach umowy z PESĄ do 2024 roku wzmocnimy się o 25 sztuk nowoczesnych, pięcioczłonowych pociągów najnowszej generacji Elf 2, zwiększając tym samym tabor do 88 pojazdów, z czego aż 65% będzie elektryczna – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Sukces Kolei Dolnośląskich – to jak podkreślają władze województwa dolnośląskiego i zarząd spółki efekt dobrej współpracy oraz coraz większa ostatnio popularność tego środka transportu.

– Tak duża liczba pasażerów pokazuje, że moda na kolej trwa, a zainteresowanie kolejowymi podróżami cały czas wzrasta. To jednak nie oznacza, że spoczniemy na laurach. Zarówno Zarząd Województwa, jak i Koleje Dolnośląskie dokładają wszelkich starań, inwestując w nowoczesny tabor czy rewitalizując następne linie kolejowe, aby pasażerowie mogli swobodnie, bezpiecznie i komfortowo podróżować koleją po Dolnym Śląsku – mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Nowoczesne składy Kolei Dolnośląskich są wyposażone w udogodnienia, takie jak klimatyzacja, wifi czy system informacji multimedialnych, które są doceniane przez samych podróżnych. Składy są niskopodłogowe oraz dostosowane do potrzeb wszystkich podróżnych.

Samorząd Województwa, przejął od państwa ponad 20 nieczynnych dotychczas linii kolejowych o długości 300 km na terenie całego Dolnego Śląska. Przejęte linie są rewitalizowane, aby przywrócić na nich połączenia pasażerskie.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie