spot_img

Koniec strajku w MOPS i DPS. Porozumienie podpisane

Od piątku Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Domy Pomocy Społecznej w Legnicy będą pracować normalnie. Dziś podpisane zostało porozumienie w tej sprawie pomiędzy „Solidarnością” i władzami miasta. Nie są znane jego szczegóły. Kwoty podwyżek płac ujawnione zostaną jutro.

– Taka zapadła decyzja, że wynegocjowana wysokość wzrostu wynagrodzeń podana zostanie jutro. Strona związkowa podpisała porozumienie, ale musi ono zostać jeszcze formalnie zatwierdzone. Dlatego czekamy do jutra – mówi Piotr Seifert, rzecznik prasowy urzędu Miejskiego w Legnicy. – Od piątku MOPS i DPS-y przystąpią do pracy – dodaje rzecznik.

Zawarcie porozumienia było możliwe dzięki zmianom w budżecie, które uchwalono na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. Po raz pierwszy od dłuższego czasu wszyscy radni głosowali jednomyślnie. Pieniądze na podwyżki pochodzą m.in. ze zmniejszenia kosztów obsługi długu czyli de facto z oszczędności z tytułu odsetek od wcześniej zapłaconych rat, a także z podwyżek opłat za żłobki.

Strajk w MOPS i DPS rozpoczął się w poniedziałek 27 lutego. Jego konsekwencja były m.in. zamknięte, żłobki, niewypłacane zasiłki, ograniczona opieka nad pensjonariuszami domów pomocy społecznej. W strajku, który ma się zakończyć jutro bierze udział 280 pracowników. Określono go największym w Legnicy od lat 80. i strajków „Solidarności”.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie