REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Korytarz życie dla kobiety z udarem dzięki policyjnej eskorcie. Zobaczcie film  

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy pilotowali samochód, w którym znajdowała się kobieta, potrzebująca natychmiastowej pomocy lekarskiej. Dzięki utworzonemu korytarzowi życie w porę dotarła pod opiekę specjalistów i otrzymała fachową pomoc.

Podczas patrolu na terenie Legnicy, wczoraj w godzinach szczytu, bo tuz przed godziną 15:00 na ulicy Zachodniej podjechał do policjantów zrozpaczony mężczyzna i oświadczył, że w pojeździe znajduje się jego żona, która prawdopodobnie ma udar. 

– Z uwagi na to, że nie było wolnej karetki, postanowił sam zawieźć kobietę do szpitala. Mężczyzna jechał aż ze Złotoryi, natężenie ruchu było duże a stan kobiety stale się pogarszał. Policjanci biorąc pod uwagę zagrożenie zdrowia i życia, błyskawicznie podjęli decyzję o pilotażu samochodu do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Włączyli sygnały świetle i dźwiękowe w oznakowanym radiowozie i pilotowali samochód ulicami Legnicy – relacjonuje młodsza aspirant Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Funkcjonariusze pomogli szybko i bezpiecznie dotrzeć kobiecie do szpitala.
Po przyjeździe na miejsce kobieta została natychmiast przekazana personelowi medycznemu, który udzielił jej specjalistycznej pomocy. Szybki i bezpieczny przejazd do szpitala pozwolił błyskawicznie udzielić chorej pomocy i być może uratował jej życie.

Przeczytaj także

Nowe na stronie