Krzysztof Duszkiewicz odwołany z funkcji wiceprezydenta Legnicy

– To mój ostatni post w roli zastępcy prezydenta Legnicy. Przez ostatnie 6 lat większość czasu spędzałem w tym właśnie pięknym, zabytkowym budynku. Dla mnie było to zdecydowanie coś więcej niż tylko miejsce pracy – napisał na Facebooku Krzysztof Duszkiewicz, wiceprezydent Legnicy, powołany jeszcze przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego.

Trudno o potwierdzenie tej informacji w Ratuszu. Rzecznik prasowy jest na urlopie a dyrektor od komunikacji została zwolniona. Wydział promocji odsyła do wiceprezydent Aleksandry Krzeszewskiej, a jej sekretariat ponownie kieruje do wydziału promocji.

Wpis na Facebooku nie pozostawia jednak wątpliwości. Krzysztof Duszkiewicz żegna się z urzędem.

Na pierwszej konferencji prasowej nowy prezydent Maciej Kupaj, przyznał, że obecność prezydenta Duszkiewicza jest bardzo ważna, ale jak się okazuje do czasu.  

– Prezydent Duszkiewicz na razie zostaje w urzędzie. Jak wiadomo pani skarbnik przeszła na emeryturę, a sekretarz jest na zwolnieniu lekarskim. Prezydent Duszkiewicz wspiera nas na razie w kwestiach administracyjnych. Dokumentów jest wiele i to ważne, że możemy liczyć na jego wsparcie – mówi prezydent Maciej Kupaj.

Kto ostatecznie zastąpi Krzysztofa Duszkiewicza?

– Bez komentarza – uciął wówczas krótko prezydent Kupaj.

Przeczytaj także

Nowe na stronie