Kultowy „Sybirak” pod nową nazwą i z nową lokalizacją

Pub „U Sybiraka” czynny był do końca roku przy alei Piłsudskiego na osiedlu Kopernika. Dziś lokal ma zostać otwarty w nowej lokalizacji.

Bez dwóch zdań, „U Sybiraka” to legendarne miejsce na gastronomicznej mapie Legnicy. Bar przy al. Piłsudskiego działa od 1992 r. Przez 31 lat zmieniali się właściciele, ale niepowtarzalny klimat tego miejsca pozostawał ten sam. „Sybirak” chętnie odwiedzany jest przez kibiców, którzy przy piwie oglądają transmisje sportowe, w szczególności mecze piłkarzy Miedzi Legnica. W barze regularnie organizowane są też turnieje darta, karaoke i zabawy taneczne.

Po trzech dekadach, 1 stycznia 2024 r. lokal został zamknięty. – Właściciel sprzedał budynek w którym dzierżawiliśmy lokal. Dlatego do końca roku musieliśmy się wyprowadzić – powiedział nam właściciel „Sybiraka”. – To jednak nie koniec historii pubu. W drugiej połowie stycznia otwieramy się w innym miejscu – dodał.

„Sybirak” przeprowadził się do centrum Legnicy. Dziś lokal ma zostać otwarty przy ul. Jaworzyńskiej 10a, u zbiegu z ul. Szkolną.

Od teraz kultowe miejsce ma także nową nazwę – Pub PAN – DA. Lokal będzie czynny od godziny 14.00.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie