REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

 „Kupował” telefony i laptopy posługując się danymi innych osób. Oszust z Legnicy zatrzymany

Mechanizm przestępstwa był prosty. Posługując się danymi różnych osób i firm zawierał umowy przez internet, których nigdy nie realizował, a sprzęt sprzedawał. 25-latek z Legnicy oszukał w ten sposób jedną z firm telekomunikacyjnych co najmniej 15 razy na łączną kwotę około 50 tysięcy złotych. Wpadł w ręce policjantów odbierając ostatnią z przesyłek.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami z Legnicy zatrzymali 25-latka odpowiedzialnego za liczne wyłudzenia.

– Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych na gorącym uczynku, kiedy to podając się za pracownika urzędu próbował odebrać przesyłkę zawierającą sprzęt elektroniczny przekazany na podstawie zawartej w internecie umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych – relacjonuje aspirant Aleksandra Pieprzycka z KWP we Wrocławiu.

Legniczanin prowadził ten nielegalny proceder za pośrednictwem sieci przez prawie dwa miesiące.

– Będąc w posiadaniu danych osobowych i teleadresowych różnych osób i firm zawierał za pośrednictwem internetu umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych i przypisanego do nich sprzętu. Pozyskane w ten nielegalny sposób urządzenia następnie sprzedawał, a zarobione środki trafiały do jego kieszeni – dodaje aspirant Aleksandra Pieprzycka.

Z zawartych umów 25-latek się nie miał zamiaru się wywiązać. Wartość wyłudzonego sprzętu oszacowano na około 50 tysięcy złotych. Mężczyźnie postawiono 15 zarzutów oszustwa.

Jak się okazało mężczyzna już wcześniej popełniał przestępstwa przeciwko mieniu i w związku z tymi sprawami był poszukiwany do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności, dlatego po zatrzymaniu trafił od razu do aresztu.

Jak informuje policja spawa ma charakter rozwojowy, śledczy nadal ustalają szczegóły tych oszustw oraz ewentualne kolejne osoby poszkodowane w wyniku przestępczego procederu 25-latka.

Za dotychczas popełnione i udowodnione czyny w warunkach recydywy zatrzymanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także

Nowe na stronie