spot_img

Kwiaty, byliny, rośliny ozdobne i nie tylko. Jutro rusza Lubiński Festiwal Kwiatów i Roślin

Oprócz dobrze znanych pelargonii, petunii, begonii czy bratków można będzie zobaczyć i kupić sadzonki mandarynek, oliwek, drzewka cytryny, a także przepięknie kwitnącą kurkumę. To tylko niewielka część tego, co pojawi się na rozpoczynającym się jutro Lubińskim Festiwalu Kwiatów i Roślin w Lubinie. Impreza potrwa do 1 maja.

Festiwal będzie okazją do zakupu roślin i akcesoriów ogrodniczych. W parku rozstawi się ponad 60 stoisk, gdzie będzie można zakupić kwiaty i krzewy prosto od producentów.

Festiwalowe atrakcje to wiele różnorodnych warsztatów, pokazów i wykładów skoncentrowanych wokół roślin. W tym roku organizatorzy propagują tematy związane z jadalnymi kwiatami i chwastami oraz pokazy sztuki carvingu.

Po raz kolejny odbędzie się też spotkanie z Witoldem Czuksanovem w ramach akcji „Polska w kwiatach”. Poprowadzi on trzy prelekcje: o obliczach wiosny w ogrodzie, o roślinach, które nadają się na skalniaki oraz o uprawie roślin egzotycznych w Polsce. Będzie też quiz ogrodniczy z nagrodami.

Jak zawsze podczas tego wydarzenia działać będzie strefa dziecka dla najmłodszych.

10. Lubiński Festiwal Kwiatów i Roślin odbywać się będzie w Parku Leśnym (przy wjedzie do Lubina od strony Legnicy). Start 29 kwietnia o godz. 9.00.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie