spot_img

Łatwiejszy i szybszy dostęp do kardiologa w legnickim szpitalu. Ruszył program pilotażowy

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy przystąpił do realizacji programu pilotażowego Krajowej Sieci Kardiologicznej – poinformował Piotr Karwan, przewodniczący rady społecznej szpitala. Dla pacjentów oznacza to przyspieszenie leczenia od wykrycia choroby do wdrożenia skutecznej terapii.

Opieka medyczna obejmować będzie leczenia z poziomu poradni kardiologicznej jak i wysoko rozwiniętego oddziału kardiologicznego.

Pacjenci maksymalnie w ciągu 30 dni trafiają do specjalisty, aby rozpocząć leczenie najlepszymi metodami w ośrodku specjalistycznym.

Oznacza to rozszerzony zakres i skrócony czas diagnostyki, wysoką jakość leczenia, dostęp do specjalistów w dziedzinie kardiologii, gwarancja ciągłości leczenia w ośrodkach współpracujących w programie, w tym na wyższym poziomie klinicznym.

Programem mogą zostać objęci Pacjenci powyżej 18-go roku życia, u których lekarz wstępnie rozpoznał jedno z następujących schorzeń:

  • nadciśnienie tętnicze oporne i wtórne,
  • niewydolność serca,
  • zaburzenia rytmu i przewodzenia,
  • wada serca zastawkowa i niezastawkowa, w tym wada wrodzona.

Pacjent chcąc przystąpić do programu, powinien posiadać skierowanie do poradni kardiologicznej wystawione przez lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ), lekarza Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej (AOS), lekarza Szpitalnego Oddziału Wewnętrznego lub lekarza Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR).

Placówka wystawiającą skierowanie musi posiadać zawartą umowę z NFZ. Skierowanie musi także posiadać jedno z wyżej wymienionych rozpoznań.

Rejestracja

  • osobiście w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy przy ul. Iwaszkiewicza 5, główny budynek, 5-te piętro, pokój 1A/532 (Oddział Kardiologiczny/Koordynowana Opieka Specjalistyczna)
  • telefonicznie pod numerem tel. 76 72 11 390
  • e-mail : sieckardiologiczna@szpital.legnica.pl (proszę w e-mailu podać nr telefonu do kontaktu)

Legnicki szpital działa jako Ośrodek Współpracujący poziomu II na terenie Dolnego Śląska.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie