REKLAMA

spot_img

(LEGNICA) 15 poszukiwanych osób w rękach policji

W miniony weekend podczas wykonywania interwencji, legniccy policjanci zatrzymali aż piętnaście osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Cztery z nich były poszukiwane listami gończymi!

Do jednostek w całym kraju niemal codziennie wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. Podczas działań w miniony weekend, zatrzymano jedenastu mężczyzn w wieku od 16 do 51 lat, w tym czterech z nich poszukiwanych listami gończymi oraz trzy kobiety w wieku od 38 do 65 lat a także 12-latkę, która samowolnie opuściła legnicki szpital. Dziewczynka została przekazana pod opiekę matce. 16-latek natomiast samowolnie oddalił się z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego i został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka.

Najwięcej do odsiadki ma 44-latek zatrzymany przez kryminalnych z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu, bo aż jedenaście miesięcy pozbawienia wolności. 

Zatrzymywanie osób poszukiwanych jest jednym z wielu zadań Policji. Niezapłacenie grzywny orzeczonej w postępowaniu, może skutkować przeliczeniem jej przez sąd na karę ograniczenia wolności. Kary ograniczenia wolności można uniknąć jedynie przez uiszczenie zasądzonej grzywny.

Przeczytaj także

Nowe na stronie