spot_img

Legnica: ABW, prokurator, pododdział antyterrorystyczny i saperzy sprawdzali znalezisko przy torach

Wstrzymany ruch pociągów na trasie Legnica – Pawłowice Wielkie i wezwanie wszystkich możliwych służb – to pokłosie znalezienia w pobliżu torów przedmiotu, który zaniepokoił patrolującego teren funkcjonariusza Służby Ochrony Kolei. Jak się okazało było to urządzenie badające przepływ prądów błądzących, w związku w powstającym w pobliżu gazociągiem.

Przedmiot znaleziony przy torach w okolicach legnickiej huty wzbudził uzasadnione obawy, bo nigdy wcześniej go w tym miejscu nie było. Dyżurny SOK powiadomił policję, a następnie na miejsce wezwano funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, prokuratora, Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji, grupę minersko-pirotechniczną oraz SOK-owców.

– Ustalono, że jest to urządzenie badające przepływ prądów błądzących. Zainstalowała je firma, która w pobliżu budować będzie gazociąg. Miało znajdować się w tym miejscu tylko przez dobę, więc wczoraj zostało usunięte. PKP została powiadomiona o tym fakcie, ale najwidoczniej informacja nie dotarła do funkcjonariusz SOK – powiedziała nam komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie