LEGNICA: brutalny napad w mieszkaniu 74-latka. Bandyci usłyszeli zarzuty

Legniccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wtargnęli do mieszkania 74-latka, a następnie uderzając i przyduszając zabrali mu dokumenty, pieniądze i telefon komórkowy. Wraz z nimi została zatrzymana 60-letnia kobieta oraz 46-letni mężczyzna, którzy pomogli w napadzie i zacierali ślady.

Do zdarzenia doszło w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w jednym z mieszkań na terenie Legnicy. 74-letni właściciel mieszkania wynajął kobietę, która opiekowała się jego mieszkaniem i sprzątała w nim. Tego dnia również przyszła posprzątać, zwróciła uwagę, aby nie zamykać drzwi wejściowych na klucz. W pewnym momencie do mieszkania wtargnęło dwóch mężczyzn, którzy uderzyli go, przyduszali i zabrali telefon komórkowy oraz portfel z zawartością dokumentów i gotówki w kwocie 3300 funtów brytyjskich i 14 tys. zł. Gdy zabrali swój łup, uciekli razem ze sprzątającą kobietą. 

Zdezorientowany 74-latek wybiegł na klatkę schodową wołając pomocy i poprosił przechodniów o powiadomienie policji o całym zdarzeniu.

– Jeszcze tego samego dnia, przy pomocy psa tropiącego, funkcjonariusze zlokalizowali ich miejsce przebywania. W mieszkaniu, do którego weszli policjanci było dwóch mężczyzn w wieku 26 i 37 lat, którzy okazali się sprawcami rozboju, 60-letnia kobieta, zatrudniona do sprzątania mieszkania pokrzywdzonego, 46-letni mężczyzna, który na widok policji zaczął spłukiwać pieniądze w toalecie oraz inne osoby w tym poszukiwana 17-latka, która samowolnie oddaliła się z domu dziecka – mówi mł. asp. Anna Tersa z biyra prasowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.
 
Zatrzymanych zostało trzech mężczyzn oraz 60-letnia kobieta, którzy zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. 17-latkę natomiast umieszczono w Policyjnej Izbie Dziecka. Funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę oraz telefony komórkowe.

– 46-latek usłyszał zarzut zacierania śladów przestępstwa, a 60-latka udziału w rozboju. Oboje zostali objęci dozorem policyjnym. Natomiast 26 i 37-latek zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.
W świetle kodeksu karnego, za rozbój grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności – informuje legnicka policja.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie