REKLAMA

spot_img

Legnica: Cmentarni wandale zatrzymani. Zniszczyli ponad sto nagrobków

Kradli mosiężne krzyże, napisy i figurki. W minioną sobotę legnicka policja otrzymała zgłoszenia o zniszczeniu kilkunastu nagrobków. W sumie zbezcześcili i okradli około stu grobów.

Zaledwie dwa dni wystarczyły legnickim policjantom, by namierzyć i zatrzymać sprawców. Cmentarna szajka to 40-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 39 i 21 lat. Cała trójka w ostatnim czasie wykonywała na cmentarzu prace społeczne w ramach kary ograniczenia wolności.

– Podczas przeszukania mieszkań sprawców policjanci znaleźli torbę z częściowo zniszczonymi mosiężnymi krzyżami oraz figurkami o wadze 6 kg. Śledztwo doprowadziło funkcjonariuszy

do jednego z punktów skupu złomu, gdzie znajdowała się reszta pociętych elementów o wadze 34 kg, skradzionych z nagrobków – mówi młodsza aspirant Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Złodzieje wkrótce usłyszą zarzuty kradzieży i znieważenia miejsca pochówku. Straty na szkodę osób pokrzywdzonych wynoszą ponad 10 tys. zł. Zniszczonych zostało około 100 nagrobków.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast znieważenie miejsca pochówku zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

Przeczytaj także

Nowe na stronie