Legnica: Dla niektórych to śmiertelna dawka, 57-latek chciał w tym stanie jechać autem

Czujność świadka uniemożliwiła mężczyźnie dalszą jadę. Gdy mieszkaniec Legnicy zauważył, że kompletnie pijany 57-latek wsiada do samochodu marki Suzuki i odjeżdża z miejsca parkingowego natychmiast poinformował policję.

– Policjanci wydziału ruchu drogowego wykonali badanie stanu trzeźwości, które potwierdziły, że 57-latek jest kompletnie pijany i prowadził pojazd mając 3,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami i umieszczono go w policyjnym areszcie – mówi komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Mężczyźnie grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

– Właściwa postawa i reakcja innych uczestników ruchu drogowego przyczyniła się do szybkiego zatrzymania nieodpowiedzialnego kierowcy, który swoim zachowaniem mógł narazić innych na utratę życia lub zdrowia. Pamiętajmy, aby zawsze reagować, kiedy widzimy jak nietrzeźwe osoby usiłują wsiąść za kierownice swoich samochodów nie dopuszczając do popełnienia przestępstwa, którego skutki mogą być tragiczne – tłumaczy komisarz Jagoda Ekiert.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie