REKLAMA

spot_img

Legnica: Fałszywy „kanar” . Udawał kontrolera, bo marzył o takiej pracy

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podającego się za kontrolera biletów MPK. Fałszywy „kanar” działał na terenie powiatu legnickiego. 27-latek posługiwał się podrobioną legitymacją, na własną rękę sprawdzając czy pasażerowie autobusów nie jeżdżą „na gapę”.

Oszusta zatrzymali policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w jego mieszkaniu. Był bardzo zdziwiony ich wizytą, bo nie spodziewał się „wpadki”.

– Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że legniczanin zawsze marzył o pracy kontrolera biletów, lecz gdy nie dostał wymarzonego stanowiska, postanowił na własną rękę przeprowadzać kontrole biletów w autobusach MPK na terenie powiatu legnickiego. Mężczyzna podrobił legitymację służbową kontrolera biletów i posługując się nią, sprawdzał ważność biletów na przejazd – relacjonuje komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Podrobiona legitymacja najprawdopodobniej została wydrukowana na kolorowej drukarce łącznie z napisem WZÓR, który na prawdziwej legitymacji nie widnieje u kontrolera biletów.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna nie wyłudzał pieniędzy od pasażerów jadących „na gapę”.

Przeczytaj także

Nowe na stronie