spot_img

Legnica: Groził nożem ekspedientce sklepu abc na Piekarach. Zatrzymano go chwilę później

Do rozboju doszło w niedzielę ok. godz. 18.00. w sklepie abc przy ul. Karkonoskiej w Legnicy. 29-latek zagroził ekspedientce, że użyje noża, jeśli nie otworzy kasy i nie odda mu pieniędzy. Kobieta nie ugięła się, włączyła alarm napadowy, który wystarczył i spłoszył sprawcę.

– Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna wszedł do placówki handlowej poczekał, aż wyjdą z niej klienci i podszedł do sprzedawczyni. 29-latek powiedział do kobiety, aby otworzyła kasę i dała mu pieniądze bo jak nie to wyjmie z kieszeni nóż, który ma w kieszeni. Pracownicy sklepu udało się włączyć alarm napadowy – relacjonuje komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Już po chwili funkcjonariusze dotarli na miejsce. Roztrzęsiona kobieta dokładnie opisała mężczyznę. Obecny na miejscu kryminalny z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu szybko wytypował sprawcę i rozpoczął jego poszukiwania. Kilka ulic dalej funkcjonariusz zauważył podejrzanego legniczanina, którego zatrzymał.

29-letni mieszkaniec Legnicy został przewieziony do komendy i osadzono w policyjnym areszcie. Dziś doprowadzony zostanie do prokuratury. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie