Legnica: Hala Serwisowa KD oficjalnie otwarta. Czas na świętowanie

Trzy tory o długości 120 m każdy, całoroczna myjnia, tokarka podtorowa, stacja paliw, nowa infrastruktura przeglądowo-naprawcza – to wyposażenie Hali Serwisowej Kolei Dolnośląskiej, którą oficjalnie otwarto dziś w Legnicy. O 14.00 rozpoczną się Drzwi Otwarte KD czyli wielki dwudniowy festyn z okazji 15-lecia powstania spółki.  

– Takie hale po kolejowemu nazywamy szopą, bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w jej otwarciu. Ta szopa jest niezwykle efektowna, inwestycja zrealizowana została z dużym rozmachem, dzięki czemu będzie można w warunkach o najwyższym standardzie realizować prace utrzymaniowe, prace związane z przygotowaniem pociągów do podróży, po to by Koleje Dolnośląskie mogły świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Wiem, że pasażerów przybywa, serdeczne gratulacje również tego – powiedział podczas oficjalnego otwarcia Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.

Nowa hala pozwoli na obniżenie kosztów utrzymania pociągów oraz umożliwi wykonywanie bardziej zaawansowanych przeglądów bez potrzeby zlecania ich podmiotom zewnętrznym.

– To kolejny krok w kierunku polepszeniu usług transportowych na Dolnym Śląsku. Obok powiększającego się nowoczesnego taboru KD i rewitalizacji linii kolejowych w całym regionie, rozbudowa hali serwisowej sprawia, że nasz region staje się coraz bardziej niezależny w kontekście rozwoju transportu kolejowego. Wszystkie te działania mają wspólny cel – rozwój kolei na Dolnym Śląsku – mówił Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

To największa infrastrukturalna inwestycja Kolei Dolnośląskich w 15-letniej historii spółki.

– Nowa hala to również nowe miejsca pracy, niedługo w KD będzie możliwość zatrudnienia ponad 1000 pracowników. Koleje Dolnośląskie są liderem w dziedzinie usług kolejowych: inwestują w nowy tabor, podnoszą standardy, a dzięki stałemu rozszerzaniu sieci połączeń przejechały w lipcu milion kilometrów, co jest naprawdę imponującym rekordem. Nowa hala to kolejny sukces, z którego mogą być niezwykle dumni. Gratuluje całemu zespołowi Kolei Dolnośląskich wspaniałego rozwoju! – powiedział Tymoteusz Myrda, członek województwa dolnośląskiego.

Obiekt ma blisko 14 metrów wysokości, a jego powierzchnia całkowita wyniesie prawie 6600 mkw. Pomieści myjnię, tokarkę podtorową z torem przejazdowym.

– Chciałem serdecznie podziękować panu marszałkowi Przybylskiemu i marszałkowi Myrdzie za to, że mogliśmy wybudować ten obiekt. Jest on obecnie najnowocześniejszy w Polsce. Dziękuję całemu zespołowi KD za to, że nasza hala powstała, bo to wspólny sukces wielu osób. Wierzę, że będzie służyć wszystkim Dolnoślązakom i przyczyni się do bezpiecznych podróży po naszym regionie – stwierdził Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

O godz. 14.00 w oficjalnie otwartej Hali Serwisowej rozpoczną się Drzwi Otwarte. Zobaczcie jakie atrakcje na Was czekają.  

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie