Legnica: Ile podatnicy zapłacili celebrytce za akcję wymierzoną w hejt?

Jesienią ub. roku urząd miasta zorganizował i przeprowadził w legnickich szkołach kampanię HEJt, której twarzą była Kinga Zawodnik. Sprawdziliśmy, ile skasowała w Legnicy znana z anten TVN celebrytka, która wypromowała się na tym, że schudła kilkadziesiąt kilogramów i poddała się operacji zmniejszenia żołądka.

Ubiegłoroczna kampania miała na celu promocję pozytywnego zachowania w internecie oraz w życiu codziennym. Dotyczyła ona poważnego problemu hejtu i jego destrukcyjnego wpływu na psychikę dzieci i młodzieży.

W ramach akcji, w legnickich szkołach odbyło się w sumie 26 spotkań. Twarzą kampanii była Kinga Zawodnik. Celebrytka osobiście brała udział w spotkaniach z legnicką młodzieżą oraz we flagowej, cyklicznej imprezie organizowanej przez Ratusz, Spotkaniu Kobiet.

Z rejestru umów za 2023 r., który opublikował urząd miasta, wynika, że wynagrodzenie Kingi Zawodnik wyniosło 7300 zł.

– Całkowity koszt wynagrodzenia i pobytu pani Kingi Zawodnik w ramach tej kampanii to kwota 18 536 zł brutto – informuje wiceprezydent Jadwiga Zienkiewicz radną Karolinę Jaczewską-Szymkowiak, która zapytała władzę o koszty kampanii HEJt.

Z odpowiedzi na interpelację radnej dowiadujemy się, że całkowity koszt realizacji społeczno – edukacyjnej kampanii wyniósł 54 254 zł brutto.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie